Menu

Roleplay Contest 2019

V rámci tanečního večera CospleFF 2019 1. 7. se uskuteční Roleplay Contest – netradiční výzva pro cosplayery, kteří se nebojí užít si naplno svůj kostým a hlavně roleplay.

Co je Roleplay Contest?

Máte kostým? To je sice fajn, ale umíte se chovat jako postava, jejíž kostým nosíte? V rámci tanečního večera tedy vyhlašujeme soutěž, ve které nepůjde jen o kostým, ale o to, jak moc se dokážete mimikou, gesty, chováním a činy přiblížit charakteru, který cosplayujete.

Jak na to?

V rámci tanečního večera bude v 21.30 vyhlášen „roleplay stav.“ Následně se zájemci o účast musí chovat tak, jako postavy, které cosplayují a to po dobu půl hodiny. Prostor je omezen na hlavní sál – pokud si budete chtít odpočinout, stačí odejít. Ve vašem zájmu ale bude být v sále co nejdéle. Veškerou svoji činnost musíte zaměřit na “roleplaying”. To znamená, že samotný kostým nestačí.

Kdo bude hodnotit?

Tři porotci – dva budou tajní, jeden bude oznámen těsně před zahájením soutěže. Dva tajní porotci se budou pohybovat mezi soutěžícími v sále, to znamená, že vaším úkolem je zaujmout a přesvědčit svým chováním co nejvíce lidí - co když bude mezi nimi právě jeden z porotců? Na netajného porotce můžete reagovat dle libosti.

Co budou porotci hodnotit?

Určitě se podíváme na kostým, ale všímat si budeme zejména vaší roleplaye.

Kdo to vyhraje?

Přece ten, koho si porota všimne a přesvědčí ji, že dělá čest svému kostýmu. A ten si od nás odveze velmi zajímavé ceny.

Kdo se může zúčastnit?

Všichni, kdo mají na sobě relevantní a viditelný kostým, tzn. „Jsem Han Solo v převlečení za účastníka conu” u nás neprojde. Zúčastnit se mohou pouze jednotlivci, jedete tedy sami za sebe – to ale neznamená, že nemůže interagovat s ostatními cosplayery v sále.

Jak se přihlásit?

Žádný formulář nebude. Pokud se rozhodnete, že budete soutěžit, tak do toho skočte rovnýma nohama a ukažte všem, že soutěžíte.

Kolik bude vyhlášeno míst?

Záleží na počtu účastníků, rádi bychom vyhlásili tři místa. Ten, kdo se umístí jako první, se stane Roleplay Winner.

Dance Contest 2019

Tančíte rádi? Tak se přihlaste do naší skvělé taneční soutěže v rámci tanečního večera CospleFF 2019.

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena párům, cosplaye na sob ě mít nemusíte. Páry mohou tvořit žena – muž, žena – žena, muž – žena… nikoho nediskriminujeme.

Jak to bude probíhat?

Budete tančit… a na co? To si necháme pro sebe. Nevadí, že si o sobě myslíte, že jste taneční dřeva, protože to nebude jen o tanci.

Kdo bude hodnotit?

Porota složená ze staffu CospleFFu 2019, která přihlédne k potlesku přihlížejících.

Jak se přihlásit?

Přímo na místě, hned jak se soutěž vyhlásí.

Kdo vyhraje?

Ten, kdo se bude nejvíce líbit, se stane Dancing Winner CospleFFu 2019.

Volba Krále a Královny CospleFFu 2019

Během večera můžete volit svého krále a královnu. Nemáme žádná kritéria – kdo se vám nejvíce líbí? Koho máte rádi? Kdo neslezl celou dobu z parketu? Kdo má nejlepší kostým? Kdo nejlépe tančí? Napište jméno či přezdívku vašeho krále či královny na hlasovací lístek. Lístky budou k dispozici v hlavním sále na podiu. Lístek pak odevzdejte do připravené bedny na podiu. Ti, kteří dostanou nejvíce hlasů, se stanou King a Queen CospleFFu 2019.

CospleFF 2019 - Program

 • 20:00 – Zahájení CospleFFu 2019
 • 20:10 – 21:00 - Zatančete si klasiku s Mistrem Jacobem
 • 21:05 - 21:15 - Zahájení Roleplay Contest 2019 a připomenutí pravidel
 • 21:30 – 22:00 - Roleplay Contest za zvuků hudby od Mistra Jacoba
 • 22:05 – 22:30 – Pěvecké vystoupení Charlie a Antrey, organizátorek BroadwayConu
 • 22:35 – 22:55 – Vyhlášení vítězů Roleplay Contestu
 • 23:00 – 23:30 – Taneční soutěž
 • 23:35 – 00:00 – Vyhlášení výsledků taneční soutěže a Krále a Královny CospleFFu
 • 00:05 – 00:20 – Kreativní Pičovinárum a jejich pojednání na téma „Dycky kosplej“
 • 00:30 - ?? – Diskotéka

 • 20:00 – 00:00 – Fotokoutek s Mirem

© 2019 Padmé